keyboard_arrow_up

IVECO dla wikingów

Lurøya to malownicza wyspa na środkowym norweskim wybrzeżu. Położona jest na południe od koła podbiegunowego, na zachodnim skraju pasma górskiego Saltfjellet. To właśnie do jednostki straży pożarnej (Brann og Redning) w Lurøy trafił wyprodukowany u nas lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. To kolejny pojazd, który dostarczyliśmy na bardzo wymagający i hermetyczny norweski rynek.

Samochód zabudowano na podwoziu Iveco Daily 70C18 HD z napędem (4×2). Załoga ma do swojej dyspozycji czterodrzwiową, sześciomiejscową kabinę w układzie 1+1+4.

Z przodu samochodu zamontowano elektryczną wyciągarkę o uciągu 5 443 kg z liną o długości 28 m.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze to samonośna konstrukcja klasyczna wykonana z profili aluminiowych. Ma ono pięć skrytek sprzętowych – po dwie po bokach pojazdu i jedną z tyłu. Boczne skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Z kolei tylna zamykana jest aluminiową podnoszoną klapą. Stanowi ona zarazem zadaszenie przed opadami deszczu bądź śniegu.

Wykonany z kompozytu zbiornik na wodę ma pojemność 1100 litrów. W samochodzie nie ma zbiornika na środek pianotwórczy. Jest on przewożony w pojemniku PCV o pojemności 25 litrów.

W pojeździe zastosowano wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy. Napędzany jest on silnikiem o mocy 13,5 kW (19,8 KM). Jego wydajność to 42 l/min przy ciśnieniu 150 barów.

W tylnej, bocznej skrytce po lewej stronie znajduje się zwijadło z napędem elektrycznym szybkiego natarcia z gumowym wężem wysokociśnieniowym o długości 50 m zakończonym wodno-pianową prądownicą pistoletową o wydajności 45 l/min i ciśnieniu 250 barów.

Dach nadwozia ma postać podestu roboczego. Pokryty jest aluminiową blachą ryflowaną.

Jego konstrukcja przystosowana została do pracy dwóch strażaków oraz masy przewożonego na nim sprzętu. Wejście na dach odbywa się poprzez zamontowaną na tylnej ścianie, po prawej stronie składaną drabinkę aluminiową. Na dachu, z lewej strony przewożona jest trzyprzęsłowa, 12-metrowa drabina aluminiowa. Z kolei na środku przewidziano miejsce do umieszczenia i przewozu węży. Po przeciwległej stronie dachu umieszczono aluminiową skrzynię na sprzęt ratowniczy.

Szczęśniak Pojazdy specjalne

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.