keyboard_arrow_up
Static

Flota ochotników z Potęgowa z nową „piątką”

Zabudowany na 2-osiowym podwoziu, nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P360B4X2HZ XT trafił na wyposażenie powstałej w 1947 roku Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie w woj. pomorskim. To kolejny pojazd z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., który niedawno został wprowadzony do podziału przez ochotników na Pomorzu w pow. słupskim.

Samochód wyróżnia ergonomiczna zabudowa oraz bezpieczna kabina brygadowa przystosowana do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4).

Klasyczne nadwozie pożarnicze wykonane jest z aluminium. W siedmiu skrytkach sprzętowych umieszczone są półki oraz wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Do przewozu wody przystosowany został kompozytowy zbiornik o pojemności 5000 litrów. Natomiast zbiornik środka pianotwórczego będący integralną częścią zbiornika na wodę ma pojemność 500 litrów.

Zamontowana w przedziale pompowo-sprzętowym autopompa ma wydajność 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu zabudowy znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min, mocowania na drabinę pożarniczą i węże ssawne. Z kolei przed kabiną umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne