keyboard_arrow_up

Flota lubuskich zawodowców wzbogaciła się o nowe wozy

Kolejne samochody wchodzą na wyposażenie Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP woj. lubuskiego.

To dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze Scania P370B4X4HZ linii XT. Weszły one do floty Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Świebodzinie i Zielonej Górze nr 2.

Ich napęd stanowi silnik o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Sześcioosobowy zastęp ma do swojej dyspozycji obszerną i bezpieczną kabinę brygadową. Z przodu umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Klasyczne aluminiowe nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze mają pojemność 5000 litrów na wodę i 500 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W ostatnich kilkunastu miesiącach firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła osiem takich pojazdów na podwoziu Scania P370B4X4HZ XT dla jednostek PSP woj. lubuskiego. Stanowią one wyposażenie Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w: Gorzowie Wielkopolskim (nr 1), Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Zielonej Górze (nr 1), Żaganiu oraz w Żarach.

Szczęśniak Pojazdy specjalne

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.