keyboard_arrow_up
Static

Druhowie z Suchej na Mazowszu otrzymali nowy samochód

Strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy Suchej w woj. mazowieckim powitali swój wymarzony i oczekiwany nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest on dedykowany dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pod jego zabudowę posłużyło podwozie Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 z pojedynczymi kołami na tylnej osi.

Nowy samochód ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym w pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Nowy samochód zastąpi wysłużonego Stara 266 (6×6), który przez wiele lat eksploatowali miejscowi ochotnicy.

Fot. OSP Sucha

Szczęśniak Pojazdy specjalne