keyboard_arrow_up
Static

Druhowie z OSP Mrowla zyskali nowego „średniaka”

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowli w woj. podkarpackim dysponują nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym. Jego otrzymanie jest wyróżnieniem oraz podkreśleniem roli jaką każdej doby realizuje miejscowa jednostka OSP na rzecz społeczności lokalnej.

Samochód został zabudowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. na dwuosiowym podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6. Nowy nabytek posiada kabiną brygadową przeznaczoną dla sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4).

Zabudowa pożarnicza wykonana została w całości z aluminium, w której usytuowano siedem skrytek sprzętowych w układzie (3+3+1).

Kompozytowe zbiorniki pozwalają na przewiezienie 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym druhowie mają do dyspozycji podczas prowadzonych działań pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, które wyposażone jest w gumowy wąż o długości 60 metrów oraz zamontowaną z przodu pojazdu elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg.

Nowy pojazd zastąpi dotychczas eksploatowany samochód pożarniczy na podwoziu Star 266.

Szczęśniak Pojazdy specjalne