keyboard_arrow_up
Static

Do OSP Karwów dotarł ratowniczo-gaśniczy MAN TGM

Ochotnicza Straż Pożarna KSRG w Karwowie w woj. lubelskim została doposażona w oczekiwany przez jej członków średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 18.320 BB CH.

Napęd podwozia zapewnia silnik o maksymalnej mocy 235 kW (320 KM). Dla sześcioosobowego zastępu strażaków przewidziano fabryczną kabinę załogową zapewniającą ich bezpieczny przewóz.

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze mają pojemność 4000 litrów na wodę i 400 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na umieszczonym w tylnej skrytce, po prawej stronie zwijadle szybkiego natarcia znajduje się wąż o dł. 60 m, zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min. Pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED zapewnia oświetlenie terenu akcji w porze nocnej.

Nowy pojazd zastąpi zakupiony w 2014 roku średni samochód pożarniczy na podwoziu Scania 93M posiadający zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów.

Szczęśniak Pojazdy specjalne