keyboard_arrow_up
Static

Do OSP Bolesław dotarła ratowniczo-gaśnicza Scania

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławiu w woj. małopolskim dotarł średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania P360B4X4NZ z linii XT.

Dla sześcioosobowego zastępu strażaków przewidziano jednomodułową, w pełni bezpieczną kabinę brygadową. Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili aluminiowych. Poszycie wewnętrzne nadwozia wykonane jest z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Nadwozie ma siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi.

Do przewozu środków gaśniczych przeznaczony został zintegrowany zbiornik na wodę o pojemności 2500+2000 litrów oraz 450 litrów na środek pianotwórczy. Zbiorniki są wykonane z materiałów kompozytowych. W tylnej części zabudowy zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 3200 l/min. Samochód wyposażony został także w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, cztery zraszacze oraz zwijadło z linią szybkiego natarcia i wężem o dł. 60 m zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne