keyboard_arrow_up
Static

Dla bezpieczeństwa Warmii i Mazur

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach w woj. warmińsko-mazurskim została założona w 1946 roku z inicjatywy ludności napływowej z Wileńszczyzny.

Wyjątkowym prezentem, jaki trafił na wyposażenie jednostki jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Napęd podwozia zapewnia silnik o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). W kabinie brygadowej przewidziano miejsce dla sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

W aluminiowym nadwoziu pożarniczym umieszczono siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze przystosowane są do przewozu 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego.

Samochód posiada autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Wraz z głównym panelem sterowania jest ona umieszczona z tyłu pojazdu. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu przewożone są drabiny pożarnicze i węże ssawne. Zamontowano na nim także aluminiową skrzynię do przewozu sprzętu oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Dodatkowo z tyłu pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Nowy wóz zastąpił dotychczas eksploatowany przez strażaków ochotników średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Star 266.

Szczęśniak Pojazdy specjalne