keyboard_arrow_up
Static

Dla bezpieczeństwa powiatu słupskiego

Strażacy ochotnicy z OSP KSRG w Motarzynie w woj. pomorskim (pow. słupski) uroczyście powitali swój fabrycznie nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6. Zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK Samochody Specjalne Sp. z o.o.

Nowy samochód ma obszerną, jednomodułową kabinę załogową pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W pojeździe zamontowano także wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED, elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg, cztery zraszacze, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 2400 litrów, a także zwijadło z linią szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów i prądownicą o wydajności 200 l/min.

Nowy wóz zastąpi dotychczas eksploatowany w jednostce, wiekowy samochód pożarniczy Magirus Deutz 170D12.

Szczęśniak Pojazdy specjalne