keyboard_arrow_up
Static

Czerwony “średniak” dla druhów z OSP KSRG Kruszew

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Kruszewie w woj. mazowieckim mają do swojej dyspozycji nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P360B4X4NZ.

Nowy pojazd charakteryzuje się aluminiowym nadwoziem pożarniczym. Do przewozu armatury, węży oraz sprzętu pożarniczego i ratowniczego przystosowanych zostało siedem skrytek sprzętowych. Każda ze skrytek zamykana jest żaluzjami aluminiowymi.

Dla strażaków przewidziano ergonomiczną, w pełni bezpieczną sześcioosobową kabinę załogową w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Do przewozu środków gaśniczych przewidziano zintegrowany kompozytowy zbiornik na wodę o pojemności 2500+2000 litrów oraz 450 litrów na środek pianotwórczy. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na wyposażeniu samochodu znajduje się również ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności od 800 do 3200 l/min, wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, cztery zraszacze oraz zwijadło z linią szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 m zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Nowy pojazd zastąpił wysłużony średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Star 244L.

Szczęśniak Pojazdy specjalne