keyboard_arrow_up
Static

Wymarzony prezent dla OSP Krzemieniewo

Krzemieniewscy strażacy otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy pojazd pożarniczy został zabudowany na 2-osiowym podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Strażacy mają do swojej dyspozycji jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową przeznaczoną dla sześciu strażaków.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Skrytki przystosowane są do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury wodno-pianowej.

Do przewozu środków gaśniczych przystosowane są kompozytowe zbiorniki o pojemności: 3500 litrów na wodę oraz 350 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym na wyposażeniu nowego samochodu strażacy mają do swojej dyspozycji m.in. ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED, wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg i linie o długości 28 metrów, a także zwijadło szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Jednostka OSP w Krzemieniewie w woj. wielkopolskim powstała w 1926 roku, a od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Szczęśniak Pojazdy specjalne