keyboard_arrow_up
Static

Wieruszowscy zawodowcy mają nowy wóz

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wieruszowie w woj. łódzkim dotarł ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6 (6×6).

Pojazd został zabudowany na trzyosiowym podwoziu z napędem na wszystkie osie (6×6). Podwozie chronione jest za pomocą czterech zraszaczy. Przewóz strażaków zapewnia dwudrzwiowa, trzyosobowa kabina w układzie (1+1+1). Z przodu zamontowana została elektryczna wyciągarka linowa o uciągu 9979 kg i dł. liny 28 metrów.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili aluminiowych. Ma pięć skrytek sprzętowych – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu, które zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 120 litrów oraz 1085 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy pożarniczej w przedziale pompowo-sprzętowym umieszczono autopompę o wydajności 5591 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. W układ wodno-pianowy wbudowany został automatyczny dozownik środka pianotwórczego, który zapewnia jego dozowanie w przedziale od 3 do 6%.

Na użytkowym dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60 m.

Z tyłu samochodu zamontowano hak holowniczy o sile uciągu 13 700 kg przystosowany do holowania przyczep pożarniczych.

Szczęśniak Pojazdy specjalne