keyboard_arrow_up
Static

W Daleszycach powitano kolejny pojazd miejscowej OSP

Początek Ochotniczej Straży Pożarnej w Daleszycach w woj. świętokrzyskim sięga 1912 roku. Wówczas to powstało w tym mieście Towarzystwo Ogniowe. Daleszycka OSP to wyjątkowa jednostka nie tylko ze względu na zaangażowanie jej członków w życie społeczności lokalnej, ale również z uwagi na fakt działającej przy niej od 1927 roku orkiestry OSP.

Warto również wspomnieć, że na wyposażeniu jednostki znajduje się już wcześniej zakupiony, a zabudowany i dostarczony przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania P400DB4X4HHZ. Od wielu lat doskonale sprawdza się on podczas prowadzonych przez strażaków akcji ratowniczo-gaśniczych.

Tym razem flota jednostki została wzmocniona kolejnym, ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym Scania P450B4X4HZ linii XT.

Podwozie pojazdu napędzane jest silnikiem o mocy 331 kW (450 KM). Załoga ma do swojej dyspozycji obszerną, bezpieczną, ergonomiczną kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Aluminiowe nadwozie pożarnicze ma pięć skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze mają pojemność 7000 litrów na wodę i 710 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Z tyłu pojazdu zamontowano hak holowniczy o sile uciągu 13 700 kg przystosowany do holowania przyczep pożarniczych.

Szczęśniak Pojazdy specjalne