keyboard_arrow_up
Static

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie z kolejnym nowym wozem

Baza wyposażenia ratowniczego i dydaktycznego Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie wzbogaciła się o kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany przez naszą firmę.

Najnowszym nabytkiem jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X2 280E6 (4×2).

Pojazd został wyposażony w ergonomiczną, jednomodułową kabinę brygadową, przystosowaną do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Są one przystosowane do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego, węży i armatury. Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto w pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Na początku bieżącego roku do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P360B4X2NB XT (4×2).

Szczęśniak Pojazdy specjalne