keyboard_arrow_up
Static

Strażacy ochotnicy OSP Grodziec Śląski z nowym Renault Trucks

Strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu Śląskim woj. śląskie otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Jest to pierwszy fabrycznie nowy samochód pożarniczy, który trafił na wyposażenie tej jednostki, w jej ponad 100-letniej historii.

Druhowie mają do swojej dyspozycji ergonomiczną kabinę załogową pozwalającą na przewóz sześciu członków załogi w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet nadwozia pożarniczego, to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Ma ona siedem skrytek sprzętowych, zamykanych wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi. Armatura, sprzęt pożarniczy i ratowniczy umieszczony jest na półkach oraz wysuwanych szufladach.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Umieszczona w tylnej części pojazdu, w przedziale pompowo-sprzętowym autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto w samochodzie zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 1600 – 2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min oraz w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Strażacy ochotnicy OSP Grodziec Śląski z nowym Renault Trucks
Szczęśniak Pojazdy specjalne