keyboard_arrow_up
Static

„Średniak” dla OSP Nieciecza

Nasza firma dostarczyła dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niecieczy w woj. małopolskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W przyszłym 2023 roku OSP Nieciecza będzie obchodzić jubileusz 120-lecia powstania.

Nowy pojazd został zabudowany na 2-osiowym podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Ma on czterodrzwiową kabinę załogową, która przystosowana jest dla sześcioosobowej strażackiej załogi. Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 m.

W nadwoziu pożarniczym zabudowano siedem skrytek sprzętowych. Są one zamykane wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi. Armatura, sprzęt pożarniczy i ratowniczy umieszczony i przewożony jest na półkach i w wysuwanych szufladach.

Samochód został wyposażony w kompozytowe zbiorniki przystosowane do przewozu środków gaśniczych. Zbiornik na wodę ma pojemność 3000 litrów, natomiast zbiornik na środek pianotwórczy jest o pojemności 300 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym umieszczona została autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na użytkowym dachu samochodu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min. Ponadto zamontowano na nim aluminiową skrzynię oraz mocowania umożliwiające przewóz drabiny pożarniczej i węży ssawnych. Do oświetlenia terenu działań prowadzonych w porze nocnej służy wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne