keyboard_arrow_up
Static

„Średniak” dla ochotników z Wierzchucina Królewskiego

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchucinie Królewskim w woj. kujawsko-pomorskim wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Samochód jest wyposażony w bezpieczną, obszerną, czterodrzwiową kabinę załogową. Umożliwia ona przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Dodatkowo z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco, przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Samochód wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Samochód wyposażono również w ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. W pojeździe zamontowano także system ściągania drabiny trzyprzęsłowej.

Szczęśniak Pojazdy specjalne