keyboard_arrow_up
Static

Średni technik dla strażaków ze Strykowa

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strykowie w woj. łódzkim otrzymali średni samochód ratownictwa technicznego Renault Trucks K480 P4X4 MEDIUM E6. Zabudowę pojazdu wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. To kolejny taki pojazd wyprodukowany i dostarczony przez bielską firmę dla Państwowej Straży Pożarnej.

Pod zabudowę wykorzystano dwuosiowe podwozie, które napędzane jest silnikiem o mocy 353 kW (480 KM). Z przodu kabiny przystosowanej do przewozu trzyosobowej załogi w układzie (1+1+1) zamontowano wyciągarkę hydrauliczną o uciągu 8172 kg i linie o dł. 40 m.

W aluminiowym nadwoziu pożarniczym przewidziano sześć skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu ratowniczego. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi oraz klapami służącymi jako podesty robocze. Wewnątrz nadwozia zamontowano generator prądotwórczy o mocy 20 kVA. Jest on napędzany poprzez PTO. Dodatkowym wyposażeniem pojazdu jest agregat prądotwórczy o mocy 6,6 kVA.

Oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości 6,3 m, z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 80 000 lm.

Z tyłu pojazdu zamontowano żuraw hydrauliczny HMF 1320 K1. Jego maksymalny udźwig to 2970 kg, a maksymalna dł. ramienia wynosi 6 m.

Szczęśniak Pojazdy specjalne