keyboard_arrow_up
Static

Średni Samochód Ratowniczo-gaśniczy dla zakładowej Grupy Ratowniczej Koksowni Częstochowa nowa sp. z o.o.

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. zrealizowała nietypowe zamówienie dostarczając średni samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P320B4X2NB (4×2) dla Zakładowej Grupy Ratowniczej Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o.o. 

Samochód napędzany jest silnikiem o maksymalnej mocy 235 kW (320 KW). Posiada krótką, jednomodułową, dwudrzwiową, trzyosobową kabinę w układzie (1+1+1).

Nadwozie pożarnicze posiada trzynaście skrytek sprzętowych. Zbiorniki wykonane z materiałów kompozytowych mają pojemność: 3000 litrów na wodę oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3000 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 400

l /min przy ciśnieniu 40 barów. Układ wodno-pianowy posiada dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%. Ponadto pojazd wyposażony jest w zwijadło z napędem elektrycznym z linią szybkiego natarcia z wężem wysokociśnieniowym o długości 60 metrów.

Dodatkowym wyposażeniem samochodu jest umieszczony w środkowej części zabudowy pneumatyczny maszt oświetleniowy o wys. 5 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm. Z kolei w tylnej części na dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 2400 do 3200 l/min.

Średni Samochód Ratowniczo-gaśniczy
Szczęśniak Pojazdy specjalne