keyboard_arrow_up
Static

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla zabezpieczenia terminala kontenerowego

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wykonała i dostarczyła dla odbiorcy zagranicznego średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGL 12.220 BB CH (4×2). Pojazd posiada jednomodułową, czterodrzwiową kabinę umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).Aluminiowe nadwozie pożarnicze ma pięć skrytek sprzętowych – po dwie z każdej strony oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 2500 litrów oraz 150 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy umieszczono autopompę o wydajności 2500 l/min przy ciśnieniu 10 barów lub 250 l/min przy ciśnieniu 40 barów,

Na dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność 1600 l/min. Dodatkowym wyposażeniem jest wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5 m z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Pojazd będzie stanowił wyposażenie jednostki straży pożarnej w jednym z terminali kontenerowych międzynarodowego portu morskiego położonego nad Morzem Śródziemnym.

Szczęśniak Pojazdy specjalne