keyboard_arrow_up
Static

Scania P370 dla toruńskich strażaków

Flota Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Toruniu wzbogaciła się o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT.

Podwozie nowego pojazdu napędzane jest silnikiem osiągającym maksymalną moc 272 kW (370 KM). Fabryczna kabina załogowa umożliwia przewóz sześcioosobowej załogi. Tylne siedziska przystosowane są do mocowania jednobutlowych aparatów powietrznych.

Z przodu kabiny zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych. Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów, natomiast na środek pianotwórczy stanowiący integralną część zbiornika na wodę 500 litrów.

W tylnej części zabudowy znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

W przedziale pompowo-sprzętowym znajduje się czytelny i prosty w obsłudze, odporny na uszkodzenia siedmiocalowy panel kontrolno-sterujący. Pozwala on na sterowanie autopompą oraz elementami zabudowy za pomocą dziesięciu umieszczonych na nim przycisków.

Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 1600-3200 litrów.

Szczęśniak Pojazdy specjalne