keyboard_arrow_up
Static

Scania dla nowodworskich strażaków

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Nowym Dworze Mazowieckim wzbogaciła się ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P450B6X6HZ linii XT. Trzyosobowa załoga ma do swojej dyspozycji jednomodułową, dwudrzwiową kabinę. Znajduje się w niej czytelny, czterocalowy panel kontrolny informujący o poziomie środków gaśniczych w zbiornikach, otwarciu skrytek lub podestów. Z przodu samochodu zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Zabudowa pożarnicza składa się z trzech modułów: sprzętowego, ze zbiornikami na środki gaśnicze oraz pompowo-sprzętowego. Szkielet nadwozia to konstrukcja samonośna. Wykonana została ze spawanych profili aluminiowych. Z kolei poszycie wewnętrzne wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Zabudowa ma pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10.000 litrów oraz 1000 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego zamontowano autopompę o wydajności 6100 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 379 l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zostało zamontowane ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 4000 l/min.

SCANIA DLA NOWODWORSKICH STRAŻAKÓW
Szczęśniak Pojazdy specjalne