keyboard_arrow_up
Static

Scania dla druhów z OSP Duninowo

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Duninowa (kaszb. Dënowò) pozyskali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P450B4X4HZ linii XT. Duninowo to malowniczo położona kaszubska wieś w woj. pomorskim.

2-osiowe podwozie nowego samochodu napędza silnik o maksymalnej mocy 331 kW (450 KM). Załoga ma do dyspozycji obszerną, ergonomiczną, sześcioosobową kabinę.

Nadwozie pożarnicze ma pięć skrytek sprzętowych. Wewnątrz nich umieszczone zostały półki oraz wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu. Skrytki zamykane są wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi.

Do przewozu środków gaśniczych przystosowany został zbiornik o pojemności 7000 litrów na wodę oraz 710 litrów na środek pianotwórczy. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min i zasięgu rzutu 60 m, skrzynia aluminiowa, mocowania na drabinę pożarniczą oraz węże ssawne.

Szczęśniak Pojazdy specjalne