keyboard_arrow_up
Static

Samochód z CAFS do dyspozycji zawodowców ze Stalowej Woli

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wykonała średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli w woj. podkarpackim.

Jego zabudowę wykonano na podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X2 280E6. Do przewozu sześcioosobowej załogi przystosowana została ergonomiczna kabina załogowa.

W zabudowie pożarniczej wykonanej z aluminium umieszczono siedem skrytek sprzętowych. Są one zamykane wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi. Armatura, sprzęt pożarniczy i ratowniczy umieszczony i przewożony jest na półkach i w wysuwanych szufladach.

Do przewozu środków gaśniczych przewidziano kompozytowy zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów i dwa zbiorniki na środek pianotwórczy o pojemności 100 i 300 litrów. Autopompa osiąga wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Dodatkowym wyposażeniem pojazdu jest m.in. system piany sprężonej CAFS opracowany przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Wcześniej pojazd o takich samych parametrach na podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X2 280E6 trafił i stanowi wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nisku.

Szczęśniak Pojazdy specjalne