keyboard_arrow_up
Static

Samochód specjalny nośnik kontenerowy i kontener proszkowy dla wrocławskich strażaków

Do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu trafił ciężki samochód specjalny nośnik kontenerowy Scania P370B6X4HZ XT (6×4).

Podwozie napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Załoga ma do dyspozycji dwudrzwiową kabinę CP17L, umożliwiającą przewóz trzech strażaków w układzie (1+1+1). Pojazd wyposażony został w hakowy system załadowczy o udźwigu 21 ton, umożliwiający przewóz kontenerów.

Z kolei w kontenerze proszkowym zamontowano system proszkowy, składający się z: agregatu proszkowego AP-3000 o pojemności 3000 kg proszku, sześciu butli z azotem, działka proszkowego o wydajności od 15 do 40 kg/s, dwóch zwijadeł szybkiego natarcia z napędem elektrycznym z wężami 32 mm zakończonymi prądownicami proszkowymi oraz tablicy kontrolno-sterowniczej.

Kontener zamykany jest z każdej strony czterema żaluzjami aluminiowymi. W pierwszej, trzeciej i czwartej skrytce sprzętowej z każdego boku zamontowane zostały wysuwane podesty robocze, umożliwiające dostęp do kontenera przewożonego na nośniku kontenerowym lub przyczepie do przewozu kontenerów.

Próby i odbiór techniczno-jakościowy kontenera proszkowego wraz z nośnikiem kontenerowym wyposażonym w urządzenie
hakowe HIAB Multilift.
Test działka proszkowego zamontowanego na dachu kontenera o wydajności od 15 do 40 kg/s, pozwalającego na opróżnienie zbiornika
w zaledwie 75 sekund.
Szczęśniak Pojazdy specjalne