keyboard_arrow_up
Static

Renault Trucks D16 dla strażaków ochotników z OSP Cieszyn-Mnisztwo

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Cieszyn-Mnisztwo w woj. śląskim otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Załogowa kabina samochodu przystosowana jest do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Aluminiowe nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. W układ wodno-pianowy wbudowany został ręczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Na dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia zamontowany wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Poza tym z przodu samochodu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Szczęśniak Pojazdy specjalne