keyboard_arrow_up
Static

Renault Trucks D15 dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirsku

Flota pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirsku w woj. dolnośląskim wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest nim Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 napędzany silnikiem o mocy 210 kW (286 KM). W załogowej kabinie przewidziano miejsce dla sześciu strażaków. Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych przystosowanych do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze mają pojemność 3000 litrów na wodę i 300 litrów na środek pianotwórczy.

Samochód posiada autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Wraz z głównym panelem sterowania jest ona umieszczona z tyłu pojazdu. Linia szybkiego natarcia wyposażona jest w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Użytkowy dach przystosowany jest do przewozu drabiny pożarniczej i węży ssawnych. Zamontowano na nim aluminiową skrzynię do przewozu sprzętu oraz wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,4 metra z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne