keyboard_arrow_up
Static

Renault dla OSP Wierzchowisko

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzchowisko w woj. małopolskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pod jego zabudowę wykorzystano 2-osiowe podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Nowy pojazd ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg i długości liny 30 m.

Zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych. Armatura, sprzęt pożarniczy i ratowniczy umieszczony i przewożony jest na półkach i w wysuwanych szufladach. Skrytki zamykane są wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony jest kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3570 litrów oraz 365 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l /min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu samochodu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800 – 3200 l/min i zasięgu rzutu 60 metrów. Ponadto zamontowano na nim aluminiową skrzynię oraz mocowania umożliwiające przewóz drabiny pożarniczej i węży ssawnych.

Poza tym samochód wyposażony został również w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne