keyboard_arrow_up

Samochód ratownictwa drogowego Renault K520 8×4

Podstawowe parametry techniczne

Podwozie Renault K520
Układ napędowy 8x4
DMC 40 000 kg
Kabina 1+1
Silnik 520 KM / 390 kW
Zabudowa Samonośna
Dźwig 50 000 kg @ 40 stopni
Wysięgnik holowniczy 24 000 kg na krótkim ramieniu
Wyciągarki 30 000 kg
Przeznaczenie Kraj-Zagranica
Przedstawione powyżej podstawowe dane techniczne pojazdu mają charakter informacyjny. Istnieje możliwość wyprodukowania pojazdu z odmienną kompletacją, zgodnie z wymaganiami Klienta.

Opis pojazdu

Ciężki specjalny samochód ratownictwa drogowego (SCRd) „rotator” to obecnie największy pojazd tego typu w Państwowej Straży Pożarnej. Przeznaczeniem pojazdu jest usuwanie pozostałości po kolizji drogowej udrożnienia przejazdu. Samochód specjalny wykorzystuje podwozie Renault K520 8x4 wyposażony w silnik o mocy 520 KM i zautomatyzowaną skrzynię biegów. Podwozie posiada blokady mechanizmów różnicowych mostów napędowych oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego. Za kabiną umieszczona została zabudowa holownicza wyposażona w dźwig typu „rotator” oraz ramię holownicze służące do podnoszenia i holowania uszkodzonych pojazdów. Połączenie dźwigu oraz holownika umożliwia wykorzystanie pojazdu zarówno jako dźwig samojezdny jak i jako holownik. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas podnoszenia przewróconych pojazdów czy wyciągania wraków znajdujących się poza obszarem drogi. Maksymalny udźwig na całkowicie wysuniętym ramieniu podniesionym wynosi co najmniej 40 000 kg dzięki zastosowaniu zbloczy. Wysięg dźwigu typu rotator od jego osi obrotu wynosi ponad 10 m i umożliwia podniesienie ładunku na wysokość nie mniejszą niż 10 m.

powrót do wyszukiwarki

Zapytanie ofertowe

Samochód ratownictwa drogowego Renault K520 8×4

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

  Zobacz także

  Ciężki lotniskowy Samochód Ratowniczo Gaśniczy Mercedes Actros 6x6

  Samochód lotniskowy

  Podwozie
  Mercedes Actros
  Rodzaj
  Lotniskowe
  Przeznaczenie
  Zagranica-
  Ciężki Samochód Ratownictwa Chemicznego Iveco TRAKKER

  Samochód Ratownictwa Chemicznego

  Podwozie
  Iveco TRAKKER
  Rodzaj
  Ratownictwo chemiczne
  Przeznaczenie
  Kraj-Zagranica
  Średni samochód dowodzenia i łączności MAN TGM 4x4

  Samochód dowodzenia i łączności

  Podwozie
  MAN TGM
  Rodzaj
  Dowodzenia i łączności
  Przeznaczenie
  Zagranica-
  Średni Samochód Ratownictwa Chemicznego Scania P

  Samochód Ratownictwa Chemicznego

  Podwozie
  Scania P500
  Rodzaj
  Ratownictwo chemiczne
  Przeznaczenie
  Kraj-Zagranica
  Szczęśniak Pojazdy specjalne

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.