keyboard_arrow_up
Static

OSP Złoczew z nową Scanią

Założona w 1880 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Złoczewie w woj. łódzkim ma do swojej dyspozycji nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on wyprodukowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. na dwuosiowym podwoziu Scania P450B4X4HZ XT.

Podwozie napędzane jest przez silnik o maksymalnej mocy 331 kW (450 KM). Ma ono blokady mechanizmów różnicowych obu osi oraz blokadę międzymostową.

Strażacy mają do dyspozycji obszerną, załogową kabinę pozwalającą na przewóz sześciu osób w układzie (1+1+4).

Nadwozie pożarnicze ma pięć skrytek sprzętowych (2+2+1) zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Wewnątrz umieszczone zostały półki oraz wysuwane szuflady i podesty, umożliwiające przewóz armatury i sprzętu.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki: na wodę o pojemności 7000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego, stanowiący integralną część zbiornika na wodę, który ma pojemność 710 litrów. W przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Ponadto pojazd wyposażony został w pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości 5,1 m o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, zwijadło szybkiego natarcia z napędem elektrycznym, które wyposażone jest w gumowy wąż o długości 60 metrów i prądownicę wodno-pianową o wydajności 200 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne