keyboard_arrow_up
Static

OSP w Wyrach wprowadza do podziału nowy samochód pożarniczy

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrach w woj. śląskim wprowadza do podziału nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6, wykonany przez naszą firmę.

Otrzymanie nowego pojazdu pożarniczego jest wyjątkowym wyróżnieniem dla strażaków, którzy od pokoleń zapewniają bezpieczeństwo i działają na rzecz społeczności lokalnej i ich mieszkańców. Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrach została założona w 1904 roku i obchodzi w bieżącym roku jubileusz 118-lecia powstania.

Podwozie nowego pojazdu napędzane jest silnikiem o mocy 210 kW (286 KM). Brygadowa, czterodrzwiowa kabina zapewnia pełne bezpieczeństwo i ergonomię sześcioosobowej załodze.

Na wyposażeniu samochodu znajdują się m.in. zbiorniki na środki gaśnicze: wodę o pojemności 3000 litrów i środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. W pojeździe zamontowano również autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów, linię szybkiego natarcia wyposażoną w wąż o długości 60 metrów zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min, ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED oraz wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 km i linie o długości 28 metrów.

Jesienne zdjęcia pojazdu wykonali druhowie OSP Wyry w Gostyni, przy polskim schronie bojowym z 1939 roku, wchodzącym w skład linii umocnień tzw. Obszaru Warownego „Śląsk”.

Szczęśniak Pojazdy specjalne