keyboard_arrow_up
Static

OSP w Sadowie z nowym średnim samochodem pożarniczym

OSP w Sadowie w woj. śląskim odebrała średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6. Zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Pojazd napędzany jest silnikiem o mocy 210 kW (286 KM). Obszerna, ergonomiczna, jednomodułowa, czterodrzwiowa, bezpieczna kabina przystosowana jest do przewozu sześcioosobowej załogi w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu na podstawie cynkowanej na gorąco, przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 km i linie o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 3500 litrów. Z kolei zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę i ma pojemność 350 litrów.

W tylnej części zabudowy pożarniczej znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Umieszczono w nim autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l /min przy ciśnieniu 40 barów. Poza tym pojazd wyposażony został w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 6 metrów z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm, działko wodno-pianowe o wydajności 800-2400 l/min oraz linię szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów, który jest zakończony prądownicą o wydajności 200 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne