keyboard_arrow_up
Static

OSP Sitnik z nowym wozem

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitniku w woj. lubelskim będzie obchodzić 100 lat swego istnienia. Jest jedną z czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Biała Podlaska włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Nowym zakupionym pojazdem dla tej jednostki jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Pojazd wyposażony jest w czterodrzwiową, ergonomiczną sześcioosobową kabinę w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowano wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 km i linie o długości 28 metrów.

Nadwozie pożarnicze zostało wykonane z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Posiada ono siedem zamykanych żaluzjami aluminiowymi skrytek sprzętowych, które przystosowane są do przewozu sprzętu pożarniczego, ratowniczego, armatury oraz węży pożarniczych.

Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 3500 litrów, a na środek pianotwórczy 350 litrów. W pojeździe zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy 10 barach lub 429 l/min przy 40 barach.

Na dachu umieszczono ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800 – 2400 l/min. Z kolei oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED.

Szczęśniak Pojazdy specjalne