keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicza Straż Pożarna z Lipowej z nowym samochodem pożarniczym

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wykonała i dostarczyła dla Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Lipowej w woj. śląskim średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6.

Napęd pojazdu zapewnia silnik wysokoprężny o mocy 210 kW (286 KM). Samochód wyposażony został w jednomodułową kabinę brygadową, przystosowaną do przewozu sześcioosobowej załogi.

Zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu i jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki wykonane z materiałów kompozytowych mają pojemność: 3000 litrów na wodę oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zabudowy znajduje się autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Autopompa ma dwie nasady tłoczne 75 mm, jedną nasadę zasilania hydrantowego 75 mm oraz jedną nasadę ssawną 110 mm.

Ponadto układ wodno-pianowy wyposażony został w ręczny dozownik środka pianotwórczego, zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Z tyłu na użytkowym dachu umieszczono działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 2400 l/min. Dla zapewnienia oświetlenia pola pracy podczas prowadzonych działań ratowniczych w porze nocnej, w pojeździe zamontowano pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Na życzenie strażaków, elektryczna wyciągarka liniowa została zamontowana z tyłu pojazdu.

Szczęśniak Pojazdy specjalne