keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicza Straż Pożarna w Dorohusku z nowym wozem

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dorohusku z woj. lubelskiego trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Zabudowę pojazdu wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Załoga ma do swojej dyspozycji czterodrzwiową kabinę umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu pojazdu znajduje się wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o dł. 28 metrów.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Sprzęt pożarniczy i ratowniczy, węże oraz armatura przewożone są w siedmiu skrytkach sprzętowych. Po trzy znajdują się z każdej strony samochodu oraz jedna z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Płaski, z wbudowanym oświetleniem, dach zabudowy został wykonany w formie podestu roboczego. Znajduje się na nim ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Sterowanie masztem odbywa się za pomocą przewodowego panelu sterowania.

Szczęśniak Pojazdy specjalne