keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Pyrzowic z nowym samochodem

Strażacy ochotnicy z OSP w Pyrzowicach w woj. śląskim odebrali swój wymarzony nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6.

Pojazd na dwuosiowym podwoziu zabudowała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Napęd zapewnia wysokoprężny silnik o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Załogowa kabina pojazdu umożliwia przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu.

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. Umieszczona z tyłu autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu umieszczono ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Fot. Patryk Zarzycki Fotografia Ratownicza
Fot. Patryk Zarzycki Fotografia Ratownicza
Fot. Patryk Zarzycki Fotografia Ratownicza
Fot. Patryk Zarzycki Fotografia Ratownicza
Szczęśniak Pojazdy specjalne