keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z OSP Hołubla prezentują swój nowy wóz

W ostatnim czasie SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dostarczyła dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hołubli ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P450B4X4HZ XT, który jest dumą tej zasłużonej jednostki.

Napęd pojazdu zapewnia silnik o maksymalnej mocy 331 kW (450 KM). Na przewóz załogi pozwala ergonomiczna, bezpieczna sześcioosobowa kabina w układzie (1+1+4).

W aluminiowym nadwoziu pożarniczym umieszczono pięć skrytek sprzętowych – po dwie z każdej strony pojazdu i jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki wykonane z materiałów kompozytowych mają pojemność: 7000 litrów na wodę oraz 710 litrów na środek pianotwórczy.

Zamontowana autopompa ma wydajność 5271 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 390 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Układ wodno-pianowy posiada ręczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Dodatkowym wyposażeniem samochodu jest pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Natomiast na użytkowym dachu przystosowanym do przewozu drabin pożarniczych, węży ssawnych i sprzętu ratowniczego znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min. 

Szczęśniak Pojazdy specjalne