keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy z Kujaw i Pomorza wzmocnieni nowym wozem

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionkach Dużych w woj. kujawsko-pomorskim to prawdziwi zawodowcy i wspaniali ludzie działający na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej, zawsze gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy.

Do miejscowej OSP dotarł wymarzony przez jej członków ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P370B4X4HZ XT.

Napęd podwozia, które zabudowała bielska firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. zapewnia silnik o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM). Dla obsady zastępu przewidziano fabryczną kabinę załogową, zapewniającą bezpieczny przewóz sześciu strażaków.

Aluminiowa zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych. Kompozytowe zbiorniki na środki gaśnicze mają pojemność 5000 litrów na wodę i 500 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części zabudowy znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3619 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 441 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na umieszczonym w tylnej skrytce zwijadle szybkiego natarcia znajduje się wąż o dł. 60 m z prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min. Pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED zapewnia oświetlenie terenu akcji w porze nocnej.

Szczęśniak Pojazdy specjalne