keyboard_arrow_up
Static

Ochotnicy OSP Wałdowo z nowym samochodem pożarniczym

Kolejny średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 trafił w ręce strażaków-ochotników. Tym razem jego użytkownikami będą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Wałdowie, w woj. pomorskim.

Nowy „średniak” napędzany jest silnikiem o maksymalnej mocy 206 kW (280 KW). Załoga ma do swojej dyspozycji jednomodułową, czterodrzwiową kabinę umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu umieszczona została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg.

Zabudowa pożarnicza ma siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu i jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Mają one pojemność: 3570 litrów na wodę oraz 365 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu nadwozia umieszczono autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Dodatkowym wyposażeniem samochodu jest pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm. Natomiast na dachu zabudowy, w tylnej jego części, zamontowano działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 2400 l/min.

OSP Wałdowo
Szczęśniak Pojazdy specjalne