keyboard_arrow_up
Static

Nowy wóz techniczny dla OGP Gaz-System S.A.

Flota Operatora Gazociągów Przemysłowych Gaz-System S.A. wzbogaciła się o następny wóz pogotowia gazowego na podwoziu Scania P320B4X4HZ XT z pojedynczymi kołami na obu osiach. Taka konfiguracja podwozia z uwagi na przeznaczenie pojazdu, charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami trakcyjnymi w trudnym terenie. Jego napęd gwarantuje silnik osiągający maksymalną moc 235 kW (320 KM). Napęd przenoszony jest na obie osie za pośrednictwem zautomatyzowanej skrzyni biegów.

Dla obsługi technicznej pojazdu dedykowana została dwudrzwiowa, dwuosobowa kabina w układzie miejsc (1+1). Z przodu umieszczono wyciągarkę hydrauliczną o uciągu 13 605 kg i linie o długości 30 metrów.

Szkielet zabudowy technicznej – podobnie jak w innych pojazdach przeznaczonych dla tego odbiorcy, to konstrukcja samonośna, wykonana ze spawanych profili aluminiowych, pokrytych lakierowaną blachą aluminiową. W nadwoziu przewidziano dziewięć skrytek, które zamykane są żaluzjami aluminiowymi, w układzie (4+4+1).

Na tylnej ścianie zabudowy, po lewej stronie zamontowano wysuwany pneumatycznie na wysokość 5 metrów maszt oświetleniowy z dwoma reflektorami LED. Wejście na dach użytkowy zapewnia znajdująca się z tyłu, po prawej stronie składana drabinka aluminiowa. Ponadto po obu stronach zabudowy znajduje się rozkładana markiza, każda o rozpiętości 3500 mm.

W trzeciej skrytce, nad tylną osią umieszczono agregat prądotwórczy o mocy 30 kVA. Napędzany jest on silnikiem o mocy 31 kW (42 KM). Posiada on dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności 235 litrów. Przeznaczony jest do zasilania spawarek i innych narzędzi elektrycznych, znajdujących się na wyposażeniu samochodu. Z kolei tablica sterownicza do obsługi agregatu umieszczona została wraz z gniazdami (4x400V oraz 4x230V) w pierwszej skrytce po prawej stronie.

Poza tym, na wyposażeniu samochodu znalazły się m.in. dwa zestawy do spawania metodą TIG MMA, motopompa pływająca o wydajności 700 l/min, aparat powietrzny oraz system mocowania czterech butli na gazy techniczne.

Pojazd posiada możliwość holowania przyczepy niskopodwoziowej o długości 8 metrów.

Szczęśniak Pojazdy specjalne