keyboard_arrow_up
Static

Nowy wóz dla JRG PSP w Piszu

Na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Piszu w woj. warmińsko-mazurskim trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6. Pojazd został zakupiony w ramach przetargu przeprowadzonego przez Warmińsko-Mazurską Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Pod zabudowę posłużyło trzyosiowe podwozie w z napędem na wszystkie osie. Załoga ma do swojej dyspozycji trzyosobową kabinę z miejscami w układzie (1+1+1). Z przodu kabiny zamontowano elektryczną wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg i dł. liny 28 metrów.

Szkielet nadwozia pożarniczego to konstrukcja samonośna wykonana ze spawanych profili aluminiowych. Poszycie wewnętrzne nadwozia wykonane zostało z blachy anodowanej, a zewnętrzne z lakierowanej blachy aluminiowej. Nadwozie ma pięć skrytek – po dwie z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Wszystkie skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony został w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 270 litrów oraz 1040 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu w przedziale pompowo-sprzętowym zamontowano autopompę o wydajności 5641 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 331 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Na użytkowym dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min i zasięg rzutu 60 m. Samochód ma także wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o wysokości 5,1 z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm oraz sześć zraszaczy.

Szczęśniak Pojazdy specjalne