keyboard_arrow_up
Static

Nowy „średniak” dla druhów OSP KSRG Grabówka

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówce w woj. łódzkim powitali swój nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pod jego zabudowę posłużyło podwozie Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6. Jest ono napędzane silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM).

Nowy samochód ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków. W tylnej części kabiny znajdują się miejsca dla czterech strażaków. Siedziska wyposażone zostały w dwupunktowe pasy bezpieczeństwa, podnoszony zagłówek oraz miejsce z mocowaniem na jednobutlowe aparaty powietrzne. Z kolei z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Nowoczesna ergonomiczna zabudowa pożarnicza została wykonana z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Siedem skrytek sprzętowych przystosowanych jest do przewozu sprzętu pożarniczego i ratowniczego, węży i armatury wodno-pianowej.

Samochód wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zastosowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym na wyposażeniu samochodu znajduje się m.in. ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min, cztery zraszacze, pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne