keyboard_arrow_up
Static

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Zbydniów

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie z woj. małopolskiego otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4).

Podwozie nowego pojazdu wyposażone jest w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową, pozwalającą na przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Dodatkowo z przodu, na podstawie cynkowanej na gorąco, przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Zamykane są one żaluzjami aluminiowymi.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego zamontowano autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na dachu umieszczone zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia zamontowany, wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

W tle stary, wysłużony Magirus Deutz 170, którym ochotnicy przyjechali po nowy wóz.
Szczęśniak Pojazdy specjalne