keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks w podziale bojowym OSP Pawłowo

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie w woj. mazowieckim otrzymali wymarzony oraz oczekiwany przez nich średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został zabudowany za 2-osiowym podwoziu Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6. Jest ono napędzane silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM).

Ergonomiczna kabina załogowa pozwala na bezpieczny przewóz sześciu strażaków. Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg.

Aluminiowe nadwozie pożarnicze posiada siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu. Skrytki zamykane są żaluzjami aluminiowymi i przystosowane do przewozu sprzętu, węży i armatury wodno-pianowej.

Samochód został wyposażony w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Z kolei oświetlenie terenu akcji w porze nocnej zapewnia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne