keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks OSP Nowogrodziec

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodźcu woj. dolnośląskie trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Ergonomiczna kabina załogowa umożliwia przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu zamontowana została wyciągarka linowa o uciągu 9979 kg.

Szkielet zabudowy pożarniczej, to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Ma ona siedem skrytek sprzętowych, zamykanych wodo- i pyłoszczelnymi żaluzjami aluminiowymi. Armatura, sprzęt pożarniczy i ratowniczy umieszczony i przewożony jest na półkach i w wysuwanych szufladach.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana w tylnej części w przedziale pompowo-sprzętowym autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Poza tym w samochodzie zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800 – 3200 l/min, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o dł. 60 metrów zakończonego prądownicą o wydajności 200 l/min oraz w wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne