keyboard_arrow_up
Static

Nowy Renault Trucks dla druhów z OSP Gola

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Goli w woj. lubuskim dysponują nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 z zabudową SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Napęd podwozia pojazdu zapewnia silnik o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Załoga ma do swojej dyspozycji kabinę brygadową przystosowaną na przewóz sześciu strażaków. Z przodu na podstawie przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Szkielet zabudowy pożarniczej to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych. Umieszczono w niej siedem skrytek sprzętowych – po trzy z każdej strony pojazdu oraz jedną z tyłu.

Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów oraz 300 litrów na środek pianotwórczy. W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się autopompa o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. W układ wodno-pianowy wbudowany został ręczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% lub 6%.

Na użytkowym dachu znajduje się ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajność od 800 do 2400 l/min. Oświetlenie terenu akcji w porze nocnej umożliwia wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36 000 lm.

Szczęśniak Pojazdy specjalne