keyboard_arrow_up
Static

Nowoczesny pojazd przemysłowy dla zakładów rafineryjnych w Nigerii

Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. jako renomowany producent samochodów pożarniczych, w dynamiczny sposób umacnia swoją pozycję międzynarodową.

Ostatnio dostarczyła kolejny ciężki przemysłowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla użytkownika z Nigerii. Będzie on eksploatowany w jednym z zakładów rafineryjnych, należących do firmy ND Western Powering Nations, będącej liderem w poszukiwaniu i przetwarzaniu ropy naftowej na Czarnym Lądzie.

Pod zabudowę samochodu wykorzystano podwozie MAN TGM 18.250 BB CH.

Jego załoga ma do swojej dyspozycji dwudrzwiową, klimatyzowaną kabinę przystosowaną do przewozu trzyosobowej obsady w układzie miejsc (1+1+1). Z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę linową o uciągu 9979 kg.

Nadwozie pojazdu składa się z modułów – sprzętowego, ze zbiornikami na środki gaśnicze, a także modułu pompowo-sprzętowego. Szkielet każdego z modułów wykonany został ze spawanych profili aluminiowych, natomiast pokrycie zewnętrze i wewnętrzne z blach aluminiowych. W nadwoziu umieszczono łącznie pięć skrytek – zamykanych żaluzjami aluminiowymi – po dwie z każdego boku oraz jedną z tyłu. Dodatkowo dla łatwego dostępu do przewożonego sprzętu, pod bocznymi skrytkami zamontowano odchylane do dołu aluminiowe podesty robocze.

Do przewozu środków gaśniczych służy kompozytowy zbiornik na wodę, który ma pojemność 6500 litrów. Natomiast na środek pianotwórczy przewidziano zbiornik o pojemności 600 litrów.

Umieszczona w module pompowo-sprzętowym autopompa osiąga wydajność 3000 l/min przy ciśnieniu 10 barów lub 400 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Zgodnie z życzeniem użytkownika, samochód wyposażony został w dwa zwijadła szybkiego natarcia z napędem elektrycznym. Zostały one umieszczone w tylnych skrytkach, po prawej i lewej stronie. Każde z nich wyposażone jest w wąż o długości 60 metrów i prądownicę o wydajności 250 l/min.

Na użytkowym dachu pokrytym aluminiową blachą ryflowaną znajduje się działko wodno-pianowe o wydajności w przedziale 1600-2400 l/min.

Szczęśniak Pojazdy specjalne