keyboard_arrow_up

Mobilab dla katowickich strażaków

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego JRG PSP nr 2 Katowice-Piotrowice otrzymała średni samochód rozpoznawczo-pomiarowy do wykrywania skażeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych (CBRNE) Scania P370B4X2NB XT (4×2).

Zabudowę wykonano na dwuosiowym podwoziu, napędzanym silnikiem o mocy 272 kW (370 KM). Samochód posiada jednomodułową, dwumiejscową kabinę w układzie (1+1). Wyposażona jest ona w niezależne ogrzewanie oraz klimatyzację. W celu ułatwienia kierowcy manewru cofania, na desce rozdzielczej wyświetlany jest obraz z kamery monitorującej strefę martwą.

W izolowanym termicznie nadwoziu znajduje się przedział załogowo-analityczny.

Jest on przeznaczony do prac sztabowych, prowadzenia monitoringu, obsługi oraz nadzorowania wszystkich systemów, instalacji i urządzeń zainstalowanych w samochodzie. Wejście do przedziału załogowego zapewniają drzwi z oknem, umieszczone po prawej stronie zabudowy. Wewnątrz zamontowanych zostało pięć foteli przeznaczonych do przewozu załogi i prowadzenia prac w trakcie postoju. Załoga ma do swojej dyspozycji m.in. dyspozytorskie stacje komputerowe, panele wizualizująco-sterujące, radiotelefony nasobne, systemy łączności, przenośne tablety, stację meteorologiczną. Przedział ten wyposażony jest niezbędne meble, blaty robocze, skrytki, dozowniki i instalacje.

Z uwagi na przeznaczenie samochodu ma on niezależną instalację elektryczną prądu przemiennego, zasilaną z wbudowanego generatora prądotwórczego o mocy 20 kVA.

Szczęśniak Pojazdy specjalne

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ( więcej )

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bestwińska 105A, w zakresie zawartym w wypełnionym przeze mnie formularzu kontaktowym w celu załatwienia sprawy w nim opisanej. Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z przepisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tzw. „RODO” zostałam/em* poinformowana/ny* o tym, że: 1) administratorem przekazanych przeze mnie danych osobowych jest SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku-Białej , 2) z inspektorem ochrony danych mogę skontaktować się w sprawach związanych z ochroną danych osobowych, w następujący sposób: - pisemnie na adres siedziby administratora, - pod adresem poczty elektronicznej: , - telefonicznie dzwoniąc na numer: 33 828 77 60. 3) przekazane przeze mnie dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust 1 lit. a) RODO, wyłącznie w okresie niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w formularzu kontaktowym, a następnie zostaną usunięte, 4) przekazane przeze mnie dane być udostępniane innym podmiotom wyłącznie na podstawie przepisów prawa, 5) posiadam prawo do: - dostępu do udostępnionych danych osobowych, - ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, - wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, - wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul. Stawki 2, 6) przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 7) przekazanie przeze mnie danych osobowych w formularzu kontaktowym jest warunkiem niezbędnym do załatwienia sprawy opisanej w tym formularzu, 8) przekazane dane osobowe nie będą podlegały decyzji zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania.