keyboard_arrow_up
Static

Kolejny wóz naszej firmy trafił do iławskich strażaków

Tym razem to strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie w woj. warmińsko-mazurskim otrzymali nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Podwozie oczekiwanego samochodu napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 210 kW (286 KM). Brygadowa kabina przystosowana jest do przewozu sześciu strażaków w układzie (1+1+4).

Szkielet zabudowy pożarniczej wykonany jest z systemowych skręcanych profili aluminiowych. Taka konstrukcja posiada najlepszy współczynnik wytrzymałości w stosunku do masy w porównaniu do jakiejkolwiek innej technologii dostępnej obecnie na rynku. W siedmiu skrytkach sprzętowych przewożony jest sprzęt pożarniczy i ratowniczy, węże i armatura. Kompozytowy zbiornik na wodę ma pojemność 3000 litrów, natomiast na środek pianotwórczy 300 litrów.

Samochód wyposażono w autopompę o wydajności 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. W bocznej tylnej skrytce znajduje się linia szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów zakończonym prądownicą o wydajności 200 l/min.

Na użytkowym dachu zamontowano ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 800-2400 l/min. Oświetlenie miejsca działań w porze nocnej umożliwia pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED. Samochód dodatkowo wyposażony jest w wyciągarkę elektryczną o sile uciągu 9979 kg i linie o długości 28 metrów.

Warto wspomnieć, że nie tak dawno Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Iławie została doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6 (6×6), przygotowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Szczęśniak Pojazdy specjalne