keyboard_arrow_up
Static

Kolejny samochód dla OSP Kościelisko

Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelisku w woj. małopolskim wzbogaciła swoją flotę o kolejny pojazd wyprodukowany przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Tym razem jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P450B4X4HZ XT.

Samochód napędzany jest silnikiem o mocy 331 kW (450 KM). Posiada on jednomodułową, czterodrzwiową, sześcioosobową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu kabiny na podstawie przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowana została wyciągarka elektryczna o uciągu 9979 kg z liną o długości 28 metrów.

Zabudowa pożarnicza posiada siedem skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Zbiorniki na środki gaśnicze wykonane zostały z materiałów kompozytowych. Zbiornik na wodę ma pojemność 5000 litrów, natomiast zbiornik środka pianotwórczego stanowi integralną część zbiornika na wodę i ma pojemność 530 litrów.

W tylnej części nadwozia pożarniczego znajduje się przedział pompowo-sprzętowy. Zamontowano w nim autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 514

l /min przy ciśnieniu 40 barów. Na dachu zamontowane zostało ręcznie sterowane działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 3200 l/min.

Dodatkowo samochód wyposażony został w pneumatyczny maszt oświetleniowy z reflektorami LED o łącznym strumieniu świetlnym 36.000 lm.

To już czwarty samochód pożarniczy dostarczony przez naszą firmę będący na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku.

Poza najnowszym pojazdem jednostka dysponuje średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym Mercedes-Benz Atego 1326 AF, ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym Scania P450CB4X4HHZ oraz jedynym w powiecie tatrzańskim średnim samochodem dowodzenia i łączności Volvo FL 260 (dar SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dla tej jednostki).

Kolejny samochód dla OSP Kościelisko
Szczęśniak Pojazdy specjalne